Youtube kanalı sahibi olmak

Henüz yorum yok

Youtube, amaçlarınız doğrultusunda kendinizi veya hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz, görsel ve işitsel ögeleri bir arada kullanabildiğiniz en büyük araçlardan biridir. Bunu, ister eğlence amaçlı ister ticari olarak kullanabilirsiniz. Ancak, Youtube kanalı sahibi olmak, yalnızca mail adresinizle giriş yapıp video yüklemekten ibaret değildir. Bu yüzden sizler için bir takım ‘reklomastik’ önerilerimiz var:

“Kan benim, kanal benim!”

Kanalınız, hedeflediğiniz doğrultuda size hizmet etmelidir. Bu konuda hem fikiriz değil mi? Aynı zamanda kanalınız, sizin ilgi alanınıza bağlı olmakla birlikte sizin özelliklerinizi yansıtmalı, size özgü olmalı, içinizdeki farklılığı hissettirmelidir. İzleyenleri hayran bırakan, güzel veya estetik bir video olmasa bile, izleyicilere “Bu Reklomastik’in videosu değil mi lan!” dedirtmelisiniz. Unutmayın, kanalınızda size kimse karışamaz. Youtube sizin çöplüğünüz ve çöplüğünüzde ötmekte özgürsünüz.

Çerçeveyi gör

Kanalınız, size hitap eder. Bu çok doğal, evet. Peki, ben kimseye hitap etmiyor muyum? Elbette ki kanal sahibi olan herkes, herkese hitap eder. Sizi izleyenler ise yalnızca sizi izleyenlerdir. Söyleyeceğim şudur ki; kendi çerçevenizi belirleyin ve bu hedefe doğru adım atın. Bu çerçeve doğrultusunda en iyisi için uğraşın, emek verin. Ağaçtaki bir elma için, sepetinizdeki tüm elmaları düşürmeyin.

“İlgi, ilgi, ilgi.”

Youtube kanalınız; kız arkadaşınız, sevgiliniz, eşiniz gibidir. Onu ihmal etmeye gelmez. Fazlasına hayır demez. İlgisizliğin ise acımasız sonuçları vardır. Size ihtiyacı vardır. Onun için emek vermelisiniz. Birbirinizi tamamlayan parçalar olmalısınız. Öyle bir sahiplenmelisiniz ki izleyenler sizi de hissetsin… Son olarak şunu söyleyebiliriz; kanalınız sizin için var, onu yalnız bırakmayın.

Reklomastik bilgiler

Reklomastik dijital pazarlama merkezi olarak, online alanda tüm bilgilerimizi paylaşıyor, paylaştıkça ülkemizin daha başarılı bir ülke olmasını diliyoruz.

İletişime geçebilirsiniz

Bizimle hemen iletişime geçebilir, aklınıza gelen tüm soruları bize sorabilir, projelerinizi bize anlatabilirsiniz.

Yazılarımızı sürekli takip edin

Zorunlu alanları * doldurun.

İlgili yazılarımız

Tüm yazılarımızı gör
Henüz yorum yok
 

Leave a Comment