Star Wars temalı reklamlar ve sosyal medya içerikleri

Henüz yorum yok

Star Wars 7 yıl aradan sonra serinin 7. filmini yayınladı. Bu filmi tam tamına 200 milyon dolara mal eden  Star Wars ekibi, Türkiye’de ve dünyada çok agresif bir reklam kampanyası uyguluyor. Bu kampanyanın da etkisiyle Star Wars filminin piyasaya yan ürünleri ile birlikte 8 milyar dolar getirisi olması planlanıyor. Bu yazımızda Star Wars’un Türkiye’de ve dünyada yaptığı reklam uygulamalarına ve  markaların oluşturduğu sosyal medya içeriklerine örnekler vereceğiz.

1-) Vodafone

Vodafone Freezone ile ortak olarak düzenlenen bu reklam kampanyasında, Mehter Takımı Galata köprüsünde Star Wars’un efsane müziğini çalıyor. Online alanda reklamlar verilerek binlerce kişiye ulaşmaya çalışılan kampanyaya Youtube veya Facebook gibi sosyal mecralarda rastlayabiliyoruz.  Bu videonun yanında vodafonefreezone.com  adresinde de Star Wars bölümü ayrılmış, bu kısımda Vodafone Freezone’lu olanlara veya Vodafone Freezone geçenlerin, Star Wars kılıcı, Ps4 oyunu, Londra Star Wars fanları buluşması gibi birçok hediyeye sahip olabilecekleri anlatılıyor.

2-)Google Star Wars deneyimi

Google’ın  tarafını seç deneyimine https://www.google.com/starwars/  linkinden dahil olabiliyor, tarafınızı seçerek, Google Chrome veya diğer Google ürünlerini Star Wars temaları ile kullanabiliyorsunuz.

3-)HP Star Wars Special Edition Laptop

Hp’nin Star Wars temalı laptopu, “Karanlık tarafa güç vermek için tasarlandı.”  sloganı ve büyük yıldız savaşlarından izler taşıyan tasarımı ile Star Wars severlere hitap ediyor.

4-) Duracell’in Star Wars temalı reklamı

Duracell’in Star Wars temalı bu reklamında, küçük bir çocuk, Duracell pil ile çalışan bir ışın bir kılıcı ile yıldız savaşlarına katılıyor.

5-) PS4 Star Wars Reklamı

PS4’un bu reklamında, bir adamın Star Wars hayranı olduğu günleri hatırlayarak hüzünlendiği sırada, ofisinin yanına gelen iki Star Wars aracı Star Wars’un dönüşünü simgeliyor, reklam kahramanını içine alan bu araçlarla PS4 deneyiminin Star Wars dünyasına açılan bir kapı olduğu simgeleniyor.

 

Star Wars Temalı Sosyal Medya Paylaşımları

Reklamların yanı sıra Star Wars aşkı tüm mecralarda kendini gösterdi. Bu bölümde Star Wars temalı 10 fantastik sosyal medya paylaşımını göreceksiniz.

1-) Çabuk Çorba

starwarssosyalmedyapaylasim

2-) BMW Türkiye

starwarssosyalmedyapaylasim

3-)  Domestos Türkiye

starwarssosyalmedyapaylasim

4-) Kadıköy Belediyesi

starwarssosyalmedyapaylasim

5-) Nutella Türkiye

starwarssosyalmedyapaylasim

6-) Philips Türkiye

starwarssosyalmedyapaylasim

7-) Nescafe Türkiye

starwarssosyalmedyapaylasim

😎 Tema Vakfı

starwarssosyalmedyapaylasim

9-) Rexona Türkiye

starwarssosyalmedyapaylasim

10-) Algida Türkiye

starwarssosyalmedyapaylasim

Bonus: Sosyal Medyada Star Wars geyikleri

starwarssosyalmedyapaylasim

starwarsbim

starwarsteyzem

droid

 

Bu yazımızı okuduğunuz için teşekkürler, nice güzel yazılarda görüşmek dileğiyle.

 

Reklomastik bilgiler

Reklomastik dijital pazarlama merkezi olarak, online alanda tüm bilgilerimizi paylaşıyor, paylaştıkça ülkemizin daha başarılı bir ülke olmasını diliyoruz.

İletişime geçebilirsiniz

Bizimle hemen iletişime geçebilir, aklınıza gelen tüm soruları bize sorabilir, projelerinizi bize anlatabilirsiniz.

Yazılarımızı sürekli takip edin

Zorunlu alanları * doldurun.

İlgili yazılarımız

Tüm yazılarımızı gör
Henüz yorum yok
  1. Pingback: Anonim

 

Leave a Comment