Seo pazarlığı nasıl yapılmalı?

  • Kasım 4, 2015
  • SEO
Henüz yorum yok

Seo uygulaması isteyen müşteriye nasıl davranılmalı?

Seo uygulamaları yaptırmak isteyen, arama motorlarında üst sıralarda yer edinmek isteyen müşterilerinize nasıl davranmak gerekir, ne gibi sorular sorulmalı ve ne gibi bilgiler edinilmeli bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Seo çalışması yaptırmak isteyen bir müşteriye öncelikle şu soruları yönetmelisiniz:

Hangi sektördesiniz ve hangi kelime gruplarını hedeflediniz?

Firmanın hangi sektörde olduğu, Seo uygulamalarında büyük değişimlere sebep olabilir. Sektöre göre Seo uygulamaları değişir. Bununla birlikte kelime gruplarının seçimi, Seo uygulamaları için büyük öneme sahip. Doğru kelimeleri veya kelimeyi seçmek için Google Keyword Tool aracını kullanabilirsiniz.

Daha önce bir Seo çalışması yaptırdınız mı?

Web sitesi için daha önce hangi çalışmalar yapıldı, ne tür Seo çalışmaları uygulandı, bu bilgileri öğrenmek hem oluşabilecek tehditleri görmek, hem de fırsatları doğru değerlendirmek için bir olanak tanıyabilir.

Hedef kitle, rakip, sektör, pazar analizini yaptırdınız mı?

Çalışacağınız firmanın hedef kitlesini belirlemesi işinizi kolaylaştıracak ve size yön verecek bir etmendir. Rakipleri bilmeniz Seo uygulamalarınıza yön verir. Sektör ve pazar analizi ile de yapacağınız çalışmaların planını, sürecini ve gücünü belirleyebilirsiniz.

İçerik üretimi yaptırdınız mı?

Web sitesi için sürekli bir içerik üretimi var mı, içerikler özgün mü ve hedeflediğiniz anahtar kelime grubları için bu içerikler uygun mu, bu bilgiler ışığında Seo uygulamalarınıza yön verebilirsiniz.

Firmanız için seçtiğiniz anahter kelimeler kesin ve değişemez mi?

Firmanın seçtiği anahtar kelimeler ne kadar doğru, daha doğru anahtar kelimeler seçilebilir mi, doğru araştırmalar yapılmalı, müşteriye belkide hiç başarıya ulaşamayacağı anahtar kelimeler ile uğraşmamalarını, daha niş alanlara yönelmelerini tavsiye edebilirsiniz.

Seo pazarlığı yaparken bu soruları dikkate almalı, doğru fiyatı ve hizmeti vermek için bu soruların cevabını doğru yorumlamalısınız. Seo pazarlıklarının en belirleyici yönü, müşteriye bir potansiyel sunmak ve bu potansiyelin gerçekleşebilme ihtimalını doğru anlatabilmektir.

Kısacası, müşterinize hemen evet demek yerine, birçok soru sorarak doğru müşteriyle çalışmak için siz de seçici olmalısınız.

Umarım yazımız faydalı olmuştur ilgili yazılarımızı incelemeyi unutmayın.

Bu yazımız için hazırladığımız videomuzu izleyebilir, Seo pazarlıkları ve Türkiye’deki Seocu örneklerini görebilirsiniz, keyifli seyirler.

Reklomastik bilgiler

Reklomastik dijital pazarlama merkezi olarak, online alanda tüm bilgilerimizi paylaşıyor, paylaştıkça ülkemizin daha başarılı bir ülke olmasını diliyoruz.

İletişime geçebilirsiniz

Bizimle hemen iletişime geçebilir, aklınıza gelen tüm soruları bize sorabilir, projelerinizi bize anlatabilirsiniz.

Yazılarımızı sürekli takip edin

Zorunlu alanları * doldurun.

İlgili yazılarımız

Tüm yazılarımızı gör
Henüz yorum yok
 

Leave a Comment