Günümüzde pazarlama

Henüz yorum yok

Günümüzde Pazarlama Evrimi

Günümüzde pazarlama büyük bir şekil değişikliğine gitti. Pazarlama şekilleri stratejileri büyük ölçüde değişti. Artık daha interaktif daha katılımcı daha müşteri odaklı ve kişisel pazarlama stratejileri uygulanıyor. Dijital alanda kendini gerçekleştirmemiş firmalar ömürlerini tüketmekte veya gelecekte ömürlerini tüketip ortadan kaybolacaklar. Günümüzde pazarlama başarısı ne kadar çok kişiye ulaştığınız ile değil ne kadar kişiyi işinize entegre ettiğiniz ile ölçülüyor. Farklı şeyler yapmak, farklı olmak artık çok daha önemli, binlerce firmanın arasından sıyrılmak artık tamamen özgün olmaya bağlı.

Günümüzde pazarlamanın geçirdiği evrelerden biri de kullanıcı deneyimi, müşteriyi memnun etmek onu eğlendirmek, bilgilendirmek, hedef kitlemize değer katmak çok büyük öneme sahip. Günümüzde her pazarlama stratejisi artık bir sosyal sorumluluk bilinci taşıyor.

Online Alanda Var Olmak

Online alanda var olmak artık bir zorunluluk. Online alanlarda olmayan firmalar, başarılı olamıyor, hedef kitle artık online alanda olmayan firmaların yüzüne dahi bakmıyor. İnternet dünyasında şahane bir web sitenizin olması, şahane bir sosyal medya yönetimi en lüks plazada bir ofise sahip olmaktan daha havalı. Artık kenar mahallelerde homeofis olarak çalışan gençler büyük plaza şirketlerine kafa tutar hale geldi. Yöneticilerin online alanlara evrilmesi ne yazık ki ülkemizde çok geç oluştu ve oluşmaya da devam ediyor.

İyi Bir Modern Pazarlamacı Nasıl Olurum?

Günümüzde iyi bir pazarlamacı olmak için neler yapmalıyız sorusunun en doğru cevabı, kendimizi sürekli geliştirmek, okumak, izlemek ve öğrenmek. Günümüzde en efsane pazarlamacılar dahi, kendilerini geliştirmeye ve okumaya, çalışmaya mecburlar. Ben öğrendim, benden bu kadar deme lüksüne Bill Gates dahi sahip değil, artık herşey açık, her kaynak bizlerin önündeyken öğrenmemek, kendimizi geliştirmemek daha zor olan taraf.

Nasıl En İyi Pazarlamacı Olurum?

Kendimizi nasıl geliştirebilir, nasıl daha iyi pazarlamacı olabiliriz sorusunun tam bir cevabı yok, çünkü pazarlamada herkesin kendine özgün olması ve kendinin en iyisini bulması taraftarıyım. Kendi en iyi pazarlamacınız olun!!

İşin özü, günümüzde pazarlama evrildi,gelişti ve evrilmeye devam edecek, firmalar pazarlama stratejilerini yeniden ve yeniden oluşturacak ve günümüzün zeki pazarlamacılarına daha çok iş düşecek gibi.

Reklomastik bilgiler

Reklomastik dijital pazarlama merkezi olarak, online alanda tüm bilgilerimizi paylaşıyor, paylaştıkça ülkemizin daha başarılı bir ülke olmasını diliyoruz.

İletişime geçebilirsiniz

Bizimle hemen iletişime geçebilir, aklınıza gelen tüm soruları bize sorabilir, projelerinizi bize anlatabilirsiniz.

Yazılarımızı sürekli takip edin

Zorunlu alanları * doldurun.

İlgili yazılarımız

Tüm yazılarımızı gör
Henüz yorum yok
 

Leave a Comment