Dijital girişimcilere accıkın hürmet

Dijital girişimcilere accıkın hürmet

 

Genç girişimcilere saygı gösterin

Dijital girişimler yaptığım ve internet girişimleri ile kendimi gerçekleştirmeye çalıştığım şu günlerde yaşadığım bazı anları ve çevrenin bakış açısını sizlere anlatmak istiyorum. Bu arada bu anlatımımdaki kişiler ve isimler sallamasyon ve atmasyon öğelerden oluşmaktadır. Kendi girişimlerimde web tasarım, Seo, internet reklamcılığı, video içerik ve sosyal medya yönetimi dahil tüm süreçlerde var olmamdan dolayı çevremden bazı ihtiyaçlarda ilk akla gelen kişi olabiliyorum. Bir broşür mü lazım, Barışcım yapıver, bir kartvizit tasarlar mısın, şu resmi azcıkın büyütür müsün, web sitesinin şu yazısını şöyle yapsan altına şunu eklesen gibi isteklerle sürekli karşılaşır oldum. Hele bir de sen daha iyi bilirsin ama bence burası böyle olmalı diyenler yok mu, beni benden, yüreğimi benliğimden koparıp alıyorlar. Bu tür durumlar karşısında internet dünyasında yeni girişimler oluşturmaya çalışırken bir yandan da Hüseyin amcanın fıtfıklarını büyütüyor, resimlerini düzenliyor, aynı zamanda Rasim abinin kataloglarını oluşturuyorum. Belki de bu tür olaylara daha henüz toy olmam, kelli felli bir herif olmamamdan dolayı beni yap şunu yav ne olacak gibi gören insanlar var. Buradan tüm genç girişimcilere hürmet etmeyip, iki tık tık bir şık şık yapıyon yav ne olacak diyenlere sesleniyorum. Dayı bırak peşimi, sal beni uçacam kaçacam ben daha. Türkiye bu yüzden kalkınmıyo arkadaş, ufak işlerle uğraşmaktan büyük bakış açısı ile bakamaz oluyoruz. Geleceği önümüzü görmeden yanı başımızda duran çakılı yolun kenarına itmeye çalışıyoruz. Yapmayın birader böyle.

“Bizim yeğen var senin yaptığının aynısını yapıyor.”

Şu sıralarda en çok karşılaştığım mevzulardan biri de çalıştığım firma sahiplerinin bir yeğeninin bir de yan komşusun olması, bu arkadaşlar Bill Gates’in uzaktan kayınçosu olup, bilgisayar dünyasının piri olmuş durumdalarmış. Benim yerime ona söylese 5 dakikada yaparmış ama hatırı bozulmasın, uğraşmasın diye söylemiyormuş. Vay anasını diyorum bende Ruşen amcanın oğlu Sedat’a bak sen diye haykırıyorum içimden. Git yaptır kardeşim, sanki zorla yaptırıyoruz diyemiyorum tabi dışımdan ama içimden saydırdığım, haykırdığım da bir gerçek. Bu sebeple bu yazımı yayınladım ki benim gibi bu durumu yaşayan internet girişimcileri ve genç beyinler umutsuzluğa kapılmasınlar, kendilerini tek sanmasınlar.

Kardeşim şu internet girişimi yapan çocuklara bir sahip çıkın. Arkalarında durun, rahat bırakın, yaptıklarını destekleyin. Bill Gates’e format atar mısın dermiş gibi tekliflerle gelmeyin karşılarına. Vallahi oldu heralde bitirdim. Umarım yeterince iletmişimdir sıkıntılarımı. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu arada bu yazımın yanında Dijital dünyanın Arda Turan’ı olmak adlı yazımı da okumanızı öneririm. O yazım bunun kadar geyik değil, harbici iyi yazı o. Kalın sağlıcakla.

0 Comments
Leave a comment

Dijital Dünyada Fark Yaratmak İçin

Reklomastik Dijital Pazarlama Ajansı