Dijital Dünyanın Arda Turan’ı Olmak

Dijital Dünyanın Arda Turan’ı Olmak

 

Arda Turan olmak bazen genç bir yetenek bazen bir süper yıldız bazen ise tüm anlayışı değiştiren bir ikon olmaktır. Peki, siz hangi Arda Turansınız? Manisasporlu o genç çocuk mu, Galatasaraylı bir süper yıldız mı yoksa, Türk futbolunu değiştiren o ikon mu, hangisi olmak istiyorsunuz, kendinizi hangi Arda Turan karakteri olarak hayal ediyorsunuz?

Dijital dünyada binlerce olumsuz beynin, olumsuz düşünce grubunun bulunduğu alanda nasıl bir Arda Turan oluşturabilirsiniz? Kapitalizimin bağır bağır bağırdığı, tüm oyuncuların dijital dünyada sizi ezmeye yok etmeye çalıştığı o dünyada Bayrampaşa’dan nasıl bir zıplama gerçekleştirebilirsiniz? Peki, bu zıplamaları gerçekleştirirken geldiğiniz yeri unutup, zafer sarhoşluğunda, konumunuzun keyfini mi çıkaracaksınız?

Bayrampaşa’dan gelen bir delikanlının Türk futbolunu değiştiren bir ikona dönüşmesi, imkansız denileni başarması tam bir mucize, tam bir başarı hikayesiydi. Türk milleti olarak gururlandık, şaşırdık. Arda Turan için olumsuz düşünenler bile sözlerinden döndüler, Arda, onları da değiştirdi, tüm anlayışı değiştirdi. Peki ya dijital dünyada Arda Turan olmak, tüm bu kapitalist dünyanın çivisini yerinden oynatıp, olumsuzları da değiştirmek, fark yaratmak mümkün mü? Dijital dünyada Arda Turan etkisi yaratmanın keyfine hem biz hem de toplumumuz hazır mı?

Dijital Dünyada Arda Turan Etkisi

Dijital dünyayı tümden değiştirmek için yapmamız gereken çok fazla şey var. Tüm olumsuz düşünen dünyayı yerimizde durarak, sadece konuşarak, eyleme geçmeden değiştiremeyiz. Arda Turan örneğimizden yola çıkarsak Manisasporlu Arda’nın kendini geliştirmek için var gücü ile çalıştığına şahit olduk, aynı jenerasyondan Aydın Yılmaz, Serdar Özkan gibi oyuncuların gençliğinde Arda’dan daha iyi potansiyele sahip olduğu konuşuluyordu. Fakat Arda’nın kendine yaptığı yatırım ve karakteri onu dünyanın en iyi seviyesine Barcelona’ya çıkardı ve Arda,Türk futbolcularının hayal bile edemeyeceği başarılara imza attı.  Kendimizi geliştirmemiz gerektiğini ve kendi amaçlarımıza, hedeflerimize ulaşmak için tek yapmamız gerekenin kendimize inanmak olduğunu ondan öğrendik.

Dijital Dünyanın Arda Turan’ı Olmak İçin Neler Yapılmalı?

Arda gibi olmak için önce onun yaşadığı süreci gözümüzün önüne getirmeli daha sonra bu süreci kendi yaşamımızda nasıl kullanacağımıza bakmalıyız. Galatasaraylı oyuncuları kenardan izleyerek hayaller kuran Arda’nın daha sonra o oyunculardan biri olup, daha büyük hayaller kurduğunu ve gerçekleştirebildiğini unutmamak gerekir. Arda’nın bu süreçte kendini sürekli geliştirerek ilerlediğini, olumsuz yorumlara ve baskılara rağmen kendini hayallerine adadığını ve bu hayaller için sonuna kadar mücadele ettiğini bilmemiz, bu öğeleri kendi hayatımıza uygulamamız gerekir.

Siz Hangi Arda Turansınız?

Peki ya siz hangi Arda Turansınız, hangi Arda Turan olmak için çabalıyorsunuz? Bayrampaşa’da sokakta top oynayan bir çocuk mu, Galatasaray’da top toplayan bir hayalperest mi, Manisaspor’da oynayan bir genç yetenek mi, o hayallerini kurduğu imrendiği günlere ulaşan Galatasaray’ın kaptanı mı, yoksa bununla yetinmeyen kendini sürekli geliştiren ve Barcelona’ya ulaşan Türk futbolunu değiştiren bir ikon musunuz? Hangi Arda olduğunuza ve olacağınıza karar vermeli, doğru hedefleri koyup, kendi hayatınızı ve çevrenizi değiştirmelisiniz. Örneğin biz Reklomastik olarak kendimizi şu an için Manisasporlu bir genç yetenek olarak görüyor, dijital pazarlamanın Barcelona seviyesine çıkarak tüm dijital anlayışı değiştirmeyi düşlüyoruz.

Nasıl Bir Yol Bizi Bekliyor?

Dijital dünyanın Arda Turanı olma yolunda çaba, keder ve kan var. Bunları göze alabilenler bu dünyaya kafa tutup değiştirme yetisine sahip olabiliyorlar. Bunun yanında Matrix filmini hatırlarsak ana karakter Neo, sistemi çökertmek için önce sistemin içine girdi ve onlardan biri oldu. Dilerim bu örneğimle verilmek istenen mesaj yerine ulaşmıştır. Bu yolda ilerleme sürecinde, Barcelonalı Arda olma yolunda ilerlerken birçok hata yapacak, çok büyük yanlışlara, keşkelere düşeceksiniz. Fakat bu hataları yaparken, Ceza’nın da bir şarkısında söylediği gibi, hatalarımla varım, hatasızım diyecek kadar ukala değilim, demeli, hatanın bu işin doğasında olduğunun farkına varmalısınız.

Yazımızın sonlarına gelirken son bir tavsiye olarak tek yapmanız gerekenin, kendinizi Arda Turan gibi hissetmek, o hayalleri kurmak, size Maldonado muamelesi yapan o sıradan oyunculara ilerde Barcelona seviyesine çıkacağınızı göstermek, onların olumsuz, salt paraya dayalı anlayışlarına en büyük darbeyi vuracağınıza inanmak olduğunu bilmelisiniz. Yazımızı okuduğunuz ve kendinize emek verdiğiniz için teşekkürler, ülkemizin her sektörünün her basamağında nice Arda Turanların bulunması ve yetişmesi dileğiyle.

0 Comments
Leave a comment

Dijital Dünyada Fark Yaratmak İçin

Reklomastik Dijital Pazarlama Ajansı